SKONTAKTUJ SIĘ

ul. Armii Kajowej 5a

58-100 Świdnica

880-812-576​​​

sonia.rozumkiewicz@gmail.com

 

Sonia Rozumkiewicz

09 1870 1045 2078 1001 0127 0001

 

  • Facebook Basic Black
  • Czarny Instagram Ikona

MASAŻE/TERAPIA MANUALNA

Masaż tkanek głębokich zwany też masażem głębokim

 

opiera się na warstwowej pracy tkankowej, prowadzącej do uwolnienia (rozluźnienia) utrzymujących się nieprawidłowych napięć w ciele człowieka. Metoda pozwala w sposób energooszczędny i bardzo skuteczny wpłynąć na stan napięcia mięśniowego i powięziowego przy dysfunkcjach narządu ruchu i wadach postawy. Jako narzędzia pracy stosuje się głównie palce, kostki palców, pięści, przedramię i łokieć.
 

W pracy na tkankach głębokich podstawowym celem nie jest przyjemność, lecz zmiana struktury i ruchomości tkanek. Praca jest bardzo powolna i dokładna, co daje czas na fizjologiczną odpowiedź tkanki i jej przystosowanie do nowych warunków. Długotrwałe korzyści płynące z masażu jak: zmniejszenie bólu, zwiększenie zakresów ruchu i stopnia rozluźnienia mięśni, poprawa postawy ciała, zwiększenie gibkości i jakości ruchu sprawiają, że techniki masażu tkanek głębokich są jedną z najbardziej cenionych metod walki z nieprawidłowymi wzorcami napięć w ciele człowieka.

Terapia manualna wg Ackermanna jest ukierunkowanym systemem terapii, którą wyróżnia szczegółowa diagnostyka pacjenta oraz precyzyjna technika leczenia manualnego.

Funkcjonalne powstawanie dolegliwości kręgosłupa.

W wyniku przeciążeń, upadków, uderzeń lub niewłaściwego obciążania jedna z kości biodrowych może zmienić swoje położenie względem kości krzyżowej. W następstwie cała miednica ulega stopniowej dystrofii z pozornym skróceniem jednej z kończyn. Mimo, że osoba stoi na równym podłożu i obie nogi są równomierne obciążone, to jedna głowa kości udowej może znajdować się niżej. Początkowo nie odczuwa się żadnych dolegliwości. Dopiero, gdy tworzą się wtórne zmiany kompensacyjne mogą rozpocząć się (często lekceważone) pierwsze symptomy bólowe.

Nieprawidłowe położenie poszczególnych części szkieletu względem siebie może prowadzić do stanów patologicznych. Prawidłowa pozycja miednicy jest warunkiem niezakłóconego przebiegu funkcji biologicznych w ciele człowieka. Ponieważ ukośnie ustawiona miednica powoduje wadliwe ułożenie całego kręgosłupa, aż do podstawy czaszki. Możemy stwierdzić, iż leczenie odcinka szyjnego kręgosłupa niejednokrotnie dopiero wtedy przynosi spodziewane efekty, gdy najpierw przywróci się prawidłową pozycje miednicy.

Leczenie metodą Ackermanna.


Większość dolegliwości, których przyczyna tkwi w zaburzeniach narządów ruchu, szczególnie kręgosłupa, są dolegliwości typu odwracalnego. Oznacza to, że można je wyleczyć.

Metoda Ackermanna jest holistyczną koncepcją terapii, według której na dolegliwości powstałe w narządach ruchu organizm ludzki zawsze reaguje jako całość. Pierwotna przyczyna wymusza kompensacje w innych segmentach.

By terapia miała odniosła sukces ważna jest również współpraca pacjenta z terapeutą. Pacjent musi ściśle wykonywać zadania powierzone dotyczące postępowania po zabiegu oraz w czasie zwykłych czynności dnia codziennego.

Terapeuta w swojej codziennej pracy spotyka się z takimi objawami jak ból, ograniczenia zakresu ruchu oraz wynikające z nich zmiany zwyrodnieniowe, które mogą prowadzić do symptomów chorobowych w narządach wewnętrznych danego segmentu.

Zdarzają się również sytuacje odwrotne, gdy w drodze odruchu – napięcia i bóle w okolicach kręgosłupa są sygnałem zaburzeń w organach wewnętrznych. Dlatego zabiegi terapeutyczne kręgosłupa przynoszą dobre efekty przy różnego rodzaju zaburzeniach w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych połączonych z dolegliwościami kręgosłupa.

 jest nasączony z jednej strony. Kolory aplikacji nie mają żadnych dodatkowych działań.

Kinsiology taping  - plastrowanie dynamiczne 

 

Metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze, jest jedną z metod plastrowania.

Wykorzystuje się w niej specjalnie wytworzony plaster. Jest to plaster nieograniczający ruchów, rozciągający się tylko na długość, o ciężarze i grubości zbliżonych do parametrów skóry. Jest odporny na działanie wody i nie powoduje uczuleń dzięki specjalnemu klejowi, którym jest nasączony z jednej strony. Kolory aplikacji nie mają żadnych dodatkowych działań.

Medyczny trening terapeutyczny (MTT)

 

forma aktywności fizycznej realizowana z pomocą doświadczonego fizjoterapeuty. Polega na treningu całego ciała w formie specjalnie dobranych ćwiczeń. Jej celem jest przywrócenie bądź utrzymanie zdrowia, kondycji, a także prawidłowej postawy i masy ciała.

w ofercie także:

- masaż klasyczny – jest to sprężyste odkształcanie tkanek w zależności od celu; powoduje lepsze  ukrwienie (poprawa trofiki) masowanej okolicy lub dalszej okolicy stosując zasadę tzw. tensegracji, wpływa także tonizująco na układ mięśniowo – nerwowy rozluźniając tkanki. Adresowany dla osób które pracującą ciężko fizycznie i jak wykonują pracę siedzącą.
 

- masaż relaksacyjny – masaż z użyciem różnych olejków. Stosowane chwyty mają na celu rozluźnić nasze ciało wprowadzić w stan relaksacji przy której w tle towarzyszy odpowiednia muzyka relaksacyjna.
- terapia punktów spustowych
- stawianie baniek
- masaż bańką chińską
- masaż gua sha